Šumivé víno

Prosecco je název italského šumivého vína, dříve též název bílé odrůdy vinné révy. Název je odvozen od vesnice, která se nachází poblíž Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být název Prosecco užíván jen k označování původu vína, odrůda se nyní jmenuje Glera.

Vinice se nacházejí v kopcovité krajině oblasti Trevisa ve výškách od cca 200 až 500 m.n.m. v okolí a mezi městy Congeliano a Valdobbiadene. Prosecca vinařství Montesel, jsou zařazene do té nejvyšší apelace – DOCG (Denominazione di origine controllata e Garantita – kontrolovaná a granatovaná oblast pěstování). Vína, která se mohou pyšnit označením DOCG, musí splňovat ta nejpřísnější kritéria.

Vinařství Montesel, také produkuje růžové šumivé víno spumante “Giogia“, z ručně sklizených hroznů odrůd Merlot a Cabernet. Víno lahodné a příjemné chuti, které je také v naší nabídce. 

Prosecco je více než jen víno určené k oslavám. V oblasti kolem Benátska, je to víno pro uvolnění a dobrou náladu během celého dne. 

Cena

309310
1309310
Conegliano - Valdobbiadene Prosecco superiore D.O.C.G. Extra Dry 0,75l "VIGNA DEL PARADISO"
255,37 Kč bez DPH
309 Kč

Svěží, dobře vyvážené šumivé víno světle slámové barvy s jemným, intenzivním perlením. Po přivonění ucítíte jablko, akát, broskev s meruňkou a při ochutnání jablka,...

Kód: MONTESEL2EXTRADRY
Conegliano-Valdobbiadene Prosecco superiore D.O.C.G. Brut 0,75l "RIVA DEI FIORI"
255,37 Kč bez DPH
309 Kč

Šumivé víno s příjemně suchou, svěží a intenzivní chutí. V aroma naleznete hrušky, mišpule, bez, vistárie a konvalinky. Po ochutnání objevíte zelené jablko...

Kód: MONTESEL1BRUT
2 položek celkem
Zpět do obchodu