Červené víno Augustale Castel del Monte Nero di Troia Riserva D.O.C.G. 0,75l

Dokonalá vinifikace hroznů Nero di Troia - nejstarší z našich místních odrůd - oživuje toto přepychové, vzácné a ušlechtilé víno. Má červeně rubínovou barvu, s dřevitými tóny v chuti díky stárnutí v sudech po dobu nejméně 12 měsíců. Sklenice Augustale je opravdovým potěšením pro smysly, lahodnou pochoutkou, kterou si můžete užít.

 

V roce 2023 toto víno obdrželo prestižní ocenění 5 Star Wines průvodce Vinitaly International Wine Guide.

Skladem
Kód: 8003698001306
Značka: Crifo
441 Kč 364,46 Kč bez DPH
Kategorie: Tiché víno

Klasifikace: Castel del Monte Nero di Troia Riserva Denominazione di Origine Controllata e Garantita.
Hrozny: odrůda Nero di Troia.
Produkční oblast: Vinice vybrané v oblasti na východ od Ruvo di Puglia, na vápencových kopcích Alta Murgia.
Systém: Cordonský výběžek s hustotou 4 000 hlav vína hektar.
Sklizeň: konec října.

Vinifikace: Hrozny, které jsou sklizeny z 30 let staré révy vinné, jsou odvezeny do vinařství k pečlivému výběru nejlepších hroznů a následnému zpracování. Následuje předfermentační macerace při 12 ° C, poté se mošt nechá fermentovat v ocelových nádobách po dobu 10-15 dnů při teplotě 23 ° C. Po šetrném lisování nízkým tlakem, probíhá jablečno-mléčná fermentace. Víno pak zraje po dobu 12 měsíců ve dřevěných sudech. Po plnění do lahví víno zraje minimálně dalších dalších 6 měsíců před prodejem. 

Organoleptické vlastnosti: Hluboká, neproniknutelná rubínově červená barva. Odvážný charakter a jedinečná intenzita vůně, červené růže a potpourri, vůně ovoce a třešní, hřebíčku, máty a aromatický tabák. Vlastní alkohol a taniny se navzájem vyvažují a zaručují dlouhou životnost v lahvi. V závěru jsou cíti tóny pražených ořechů a bazalky.

Párování jídla: Těstoviny Cavatelli s jehněčím ragú, dršťky s bramborami, vepřové kotlety s omáčkou z koňského masa, klobásy pečené v troubě s cherry rajčaty, marro (italské haggis).

Teplota podávání: 18 ° C
Analytická data: ABV 14%
Zbytkový cukr : 8,10 g/l.
Kyseliny : 5,2 g/l.

Balení: 0,75 l

“Cantina della Riforma Fondiaria - CRIFO”

Společenství pěstitelů vinné révy z jihu Itálie, jejichž vína se hodí pro každou příležitost. Ať už míříte na společenskou akci, kde využijete inovativní třílitrové balení vín "Bag in tube" nebo si chcete vychutnat sofistikovanou kvalitu vína Augustiale. 

Zpět do obchodu