Červené víno Nero di Troia "Black edition" IGP, Bag in Tube, 3l

Víno se vyrábí z nejlepších místních hroznů Nero di Troia a vyznačuje se plným, sametovým pocitem v ústech a obklopující vůní ostružin, třešní a malin.

Inovativní třílitrový obal, vhodný zejména na večírky, ale i na dlouhodobou spotřebu. Toto balení chrání víno před oxidací, čímž zachovává jeho organoleptické vlastnosti. 

Skladem
Kód: 8003698000545
Značka: Crifo
476 Kč 393,39 Kč bez DPH
Kategorie: Tiché víno

Klasifikace: Nero di Troia Puglia Indicazione Geografica Protetta
Hrozny: odrůda Nero di Troia.
Oblast produkce: Kopce na západ od Ruvo di Puglia.
Systém: Espalier s hustotou 3 000 hlav vína na hektar.
Sklizeň: Druhá polovina října.


Vinifikace: Hrozny po sklizení jsou odvezeny do vinařství za účelem selekce a zpracování. Následuje předfermentační macerace po dobu 24-48 hodin při kontrolované teplotě, poté se mošt nechá fermentovat v ocelových nádobách s předem vybranými kvasinkami po dobu 7-10 dnů. Šetrné lisování nízkým tlakem připraví hrozny k jablečno - mléčné fermentaci v ocelových nádobách, po které víno zraje šest měsíců v sudech.

Organoleptické vlastnosti: Barva svůdná a zajímavě rubínově červená. Elegantní květinová vůně s tóny fialek. Chuť ostružin, borůvek a višní se spojují s retro chutí toniku a grafitu. Dozvuk koření a černého tabáku.

Párování jídla: Luštěniny a klobása, jehněčí pečené v troubě, selátko, plněné kuře, vyzrálý sýr caciocavallo.

Teplota podávání: 18 ° C
Analytická data: ABV 13%
Zbytkový cukr: 14,00 g/l
Kyseliny: 5,40 g/l

Balení: 3,0 l

“Cantina della Riforma Fondiaria - CRIFO”

Společenství pěstitelů vinné révy z jihu Itálie, jejichž vína se hodí pro každou příležitost. Ať už míříte na společenskou akci, kde využijete inovativní třílitrové balení vín "Bag in tube" nebo si chcete vychutnat sofistikovanou kvalitu vína Augustiale. 

Zpět do obchodu