Grifone Sangiovese Apulia IGP 0,75l

Sangiovese je červená italská odrůda vinné révy, která svůj název odvozuje z latinského sanguis Jovis, „krev Jupitera“.

Skladem
Kód: 309
Značka: Crifo
153 Kč 126,45 Kč bez DPH
Kategorie: Tiché víno

Klasifikace: Chráněné zeměpisné označení Puglia (IGP)

Hrozny: odrůda Sangiovese

Oblast produkce: v blízkosti kopců Murgia

Systém: apulská pergola.

Období sklizně: prvních deset dní v září.

Vinifikace: ručně sklizené hrozny jsou přivezeny do sklepa a po pečlivém výběru hroznů procházejí lisováním a odstopkováním. Poté probíhá macerace při teplotě 25 C° po dobu cca 8 dnů. Po stočení prochází víno jemným alkoholovým kvašením v oceli, následovanou jablečno-mléčnou fermentací a následně zráním a lahvováním.

Organoleptické tóny: typická je jeho intenzivní rubínově červená barva. Ve vůni živě vynikají charakteristické vůně černé třešně, třešní a kosatce podpořené sekundárními tóny rajčatového listu a sušených bylinek. Tříslová textura, výrazná a zároveň hedvábná, a kyselinka dávají tomuto vínu vyváženou povahu.

Párování s jídlem: talíř uzenin a kořeněných sýrů, pappardelle s koňským ragú, dušený kanec s přílohou ze sušených rajčat, masové kuličky z ďasa s omáčkou.

Teplota podávání: 18-20 C°

Analytické údaje: ABV: 12,5 %

Zbytkový cukr: 12 g/l

Celková kyselost: 5,20 g/l

Balení: 0,75 l

 

“Cantina della Riforma Fondiaria - CRIFO”

Společenství pěstitelů vinné révy z jihu Itálie, jejichž vína se hodí pro každou příležitost. Ať už míříte na společenskou akci, kde využijete inovativní třílitrové balení vín "Bag in tube" nebo si chcete vychutnat sofistikovanou kvalitu vína Augustiale. 

Zpět do obchodu