Piemontské lískové oříšky v hořké čokoládě, 100g

Lahodné, pomalu pražené Piemontské lískové oříšky v troj obalu hořké čokolády. Skutečné potěšení pro všechny mlsné jazýčky, hledající tu pravou pochoutku. 

Skladem
Kód: LG05000006
Značka: La Gentile
83 Kč 74,11 Kč bez DPH
Kategorie: Oříšky
Hmotnost: 0.1 kg

Balení: 100g

Složení: Pražené lískové oříšky IGP, hořká čokoláda (cukr, kakaové boby, kakaová pasta).

Alergen: lískové oříšky

 

 

Pražené I.G.P. Piemontské lískové ořechy jsou bezpochyby gurmánským potěšením!
Pražící systém společnosti La Gentile je na špičkové technologické úrovni a obsahuje PLC řízení. Přesně sleduje zadané údaje o teplotě, množství a rychlosti výroby, odvozené z letitých zkušeností. Zvláštní péče věnovaná pražení a výběru, které spolu s jejich vysoce zkušenými pracovníky kontroly kvality, umožňují dodávat jednotně barevný produkt.

Během chladnějších měsíců roku, obecně od října do března, nabízejí také piemontské lískové ořechy v čokoládě: opravdová lahůdka pro chuťové buňky! Pomalu pražené oříšky jsou postupně obaleny třemi rovnoměrnými vrstvami kvalitní hořké čokolády pro dosažení toho nejlepšího vzhledu a plné čokoládové chuti.

 

Lískové oříšky z Piemonte

Výjimečnost této odrůdy spočívá ve vysokém obsahu tuků, konkrétně omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Ty plodům propůjčují ikonické výrazné aroma a krémově-slaďoučkou chuť. Domov mají v italském regionu Piemont, kde je ručně sbírají od konce srpna až do října. Sběrači přitom čekají, až zralý oříšek sám spadne na zem. Od roku 1993 nesou chráněné označení místa původu neboli apelaci Nocciola Piemonte I.G.P.

 

Zdroj: https://www.denik.cz/gastronomie/liskove-orisky-piemont-20211202.html

Zpět do obchodu