Bílé tiché víno Bombino Bianco Puglia IGP,Bag in Tube, 3l

Víno se vyrábí z pečlivě vybraných místních hroznů Bombino Bianco, původní odrůdy z Puglie, které dávají vínu žlutě zelenou luminosní barvu  a jemnou ovocnou vůní.

Inovativní třílitrový obal, vhodný zejména na večírky, ale i na dlouhodobou spotřebu. Balení chrání víno před oxidací, čímž zachovává jeho organoleptické vlastnosti.

Skladem
Kód: 8003698000538
Značka: Crifo
476 Kč 393,39 Kč bez DPH
Kategorie: Tiché víno

Klasifikace: Bombino Bianco Puglia Indicazione Geografica Protetta
Hrozny: jedno druhová odrůda Bombino Bianco 
Produkční oblast: Oblast jižně od Ruvo di Puglia.
Systém: Pergola Pugliese.
Sklizeň: v polovině září.


Vinifikace: Hrozny po sklizení z vinice, jsou ve vinařství šetrně lisovány za nízkého tlaku. Mošt se poté ochladí a několik hodin se udržuje na nízké teplotě. Po usazení kalu, se nechá fermentovat pomocí předem vybraných kvasinek v nerezových tancích při teplotě 16 ° C. Víno pak zraje v ocelových tancích, dokud není připraveno k plnění do lahví.


Organoleptické vlastnosti: barva ve skle nazelenalé zlato až teple slámově žlutá. Vůně lučních květů, jablka, švestek a aromatických bylin. Chuť révy samotné a cedru s citrusovými podtóny.


Párování potravin: Konzervované lilky, chobotnicový salát, pečená cibule, cukety smažené s octem a mátou, těstoviny s klobásou a brokolicí, sýr caciocavallo.

Teplota podávání: 8 ° C
Analytická data: ABV 11,5%
Zbytkový cukr : 58,20 g.l.
Kyseliny : 5,90 g.l.

Balení: 3,0 l

“Cantina della Riforma Fondiaria - CRIFO”

Společenství pěstitelů vinné révy z jihu Itálie, jejichž vína se hodí pro každou příležitost. Ať už míříte na společenskou akci, kde využijete inovativní třílitrové balení vín "Bag in tube" nebo si chcete vychutnat sofistikovanou kvalitu vína Augustiale. 

Zpět do obchodu