červené víno Le Carrare Primitivo Puglia IGP, 0,75l

Vzácné víno s jakostí; jeho buket je bohatý a komplexní, s náznaky selského zrajícího ovoce, který dokáže být vždy příjemný a pitelný.

Plné, kulaté a harmonické na patře s vyváženými taniny a pozoruhodně přetrvávajícím finále. Je považováno za jedno z nejlepších vín vhodných ke grilovanému masům.

Skladem
Kód: 816-20
Značka: Crifo
262 Kč 216,53 Kč bez DPH
Kategorie: Tiché víno
Hmotnost: 1.288 kg

Klasifikace: Primitivo Puglia Indicazione Geografica Protetta.

Hrozny: Primitivo jedna odrůda.

Oblast produkce: na polích poblíž Ruvo di Puglia na vápencových kopcích Alta Murgia.

Systém: Cordon spur s hustotou 5000 keřů na hektar.

Sklizeň: První polovina září.

Vinifikace: Hrozny jsou sklízeny ručně, ihned odvezeny do vinařství k výběru nejkvalitnějších hroznů a následnému odstopkování a drcení. Poté následuje fermentační fáze macerace po dobu 8 - 10 dnů při 25°C v ocelových nádobách. Po měkkém lisování víno do nerezových tanků nastartuje jablečno-mléčnou fermentaci. Následovalo krátké období stárnutí v oceli a lahvi před prodejem.

Organoleptické vlastnosti: Hluboká, neproniknutelná rubínově červená barva přináší intenzivní aroma, které odhaluje vlastní typickou odrůdu.

Ovocná kytice švestkového a třešňového likéru, borůvkový džem s jemnými tóny koření a neuvěřitelnou vůní středomořské křoviny.

Chuť je dobře strukturovaná s měkkými, zralými taniny, plná a příjemně pitelná.

Párování jídla: perfektní ke grilovanému masu, trhanému vepřovému, jehněčímu, žebírkám s bbq omáčkou, hrudí, pečeným lasagním nebo pečínce

Teplota podávání: 18 C°

Analytické údaje: ABV 14 %

Zbytkový cukr: 8,10 g/l

Celková kyselost: 5,6 g/l

Balení: 0,75l

“Cantina della Riforma Fondiaria - CRIFO”

Společenství pěstitelů vinné révy z jihu Itálie, jejichž vína se hodí pro každou příležitost. Ať už míříte na společenskou akci, kde využijete inovativní třílitrové balení vín "Bag in tube" nebo si chcete vychutnat sofistikovanou kvalitu vína Augustiale. 

Zpět do obchodu